


Kupnja prema m2
EPOKSI POD: Za hladnjače i hladne prostorije (mesnice, vinarije i sve ostalo)




Izrada epoksi poda u hladnjači (mesnica, vinski podrum, hladnjača za voče i ostali hladni prostori)
Epoksidni podovi u poljoprivredi
Epoksidni podovi su vrlo pogodni za farme i druge objekte gdje je potrebno zaštititi pod od kiselih ili drugih jakih utjecaja.
Izloženost kiselini, bilo od konjskog ili kravljeg gnoja ili od kiselih tvari poput onih koje se nalaze u voću, može dugoročno imati štetne učinke na beton.
Kemijska reakcija: Beton je alkalne prirode, prvenstveno se sastoji od hidrata kalcijevog silikata. Kada kiseline dođu u dodir s betonom, dolazi do kemijske reakcije. Kiselina reagira s kalcijevim hidroksidom u betonu i stvara kalcijeve soli topive u vodi. Ova reakcija dovodi do degradacije betona.
Erozija i trošenje površine: Kiseline mogu nagrizati površinu betona, što dovodi do udubljenja, povećane hrapavosti i ukupnog trošenja površine. Tijekom vremena ova erozija može značajno smanjiti strukturni integritet betona.
Smanjena čvrstoća i trajnost: Kontinuirano izlaganje kiselinama može smanjiti čvrstoću i trajnost betona. Kiselina otapa veze koje drže betonsku matricu zajedno, što dovodi do mrvljenja i dezintegracije betona.
Povećana poroznost: Kako kiseline razgrađuju čvrste komponente betona, one povećavaju njegovu poroznost. Ova povećana poroznost ne samo da slabi beton, već ga čini i osjetljivijim na daljnji napad kiseline i druge oblike oštećenja, poput ciklusa smrzavanja i odmrzavanja.
Korozija armature: U armiranom betonu, izloženost kiselini može dovesti do korozije čeličnih šipki. Kako se beton kvari, zaštitni sloj oko čelične armature je ugrožen, dopuštajući vlazi i više kiselina da dopru do čelika, čime se ubrzava proces korozije.
Važno je napomenuti da opseg oštećenja ovisi o nekoliko čimbenika uključujući koncentraciju kiseline, trajanje izloženosti i kvalitetu betona. Mjere poput brtvljenja betona, upotrebe premaza otpornih na kiselinu ili upotrebe zaštitnih barijera mogu ublažiti ove učinke. Redovito održavanje i čišćenje za uklanjanje kiselih tvari također može pomoći u produljenju vijeka trajanja betonske konstrukcije.
U nastavku možete pročitati i vidjeti kako je tekao proces izrade epoksi podova u hladnjači, gdje je kiselina iz voća nagrizala i uništavala beton.
Početno stanje - nagrižen in prljav beton u hladnjači.
Epoksid se ne smije nanositi na kontaminirane podove. Pod se mora očistiti tako da beton više nije kiseo.
Nagrizen beton od voćnog soka.
Čiščenje miniwashem
Pod je najbolje čistiti kipućom vodom i miniwashom.
Niveliranje poda
Ukoliko kupac želi ravan pod, pod se može rezati i/ili brusiti. Međutim, pod se može izravnati kako bi se stvorila lijepa i ravna površina.
Brušena samonivelirna masa
Prije nanošenja epoksida, nivelirnu masu dobro je izbrustiti.
Nivelir masa spremna za izradu epoksidnog poda.
Izrađen epoksidni pod u hladnjači.
Konačni izgled epoksidnog poda u garaži